Головна » Статті » Екологія

Пластикові відходи - друге життя
 
Дизпаливо із пластикових відходів отримали миколаївські вчені, вирішивши одразу дві проблеми - екологічну та економічну. Це стало можливим завдяки піролізній установці УП-14, яка розроблена миколаївськими науковцями з Національного університету кораблебудування (НУК).

 В основі її роботи лежить технологія багатоконтурного циркуляційного піролізу (БЦП), подібної до якої в світі більше не існує. Вона дозволяє утилізувати будь-які органічні тверді відходи - полімерні матеріали (пластикові пляшки, пакети, медичні шприци), гумовотехнічні вироби, деревину, побутову пластмасу, шкіру і будь-який тверде органічне сміття. Більше того, ця технологія дозволяє отримати високоякісне паливо, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

 Один з авторів ідеї - кандидат технічних наук, доцент кафедри екології Нука Людмила Маркіна - почала працювати над цією темою ще 10 років тому. Співавтором проекту став старший науковий співробітник Нука Микола Рудюк. Вагомий внесок у розробку теми вніс і доктор технічних наук, професор, академік, завідувач кафедри екології, ректор Нука Сергій Рижков.

 "Принцип роботи УП-14 полягає в наступному. У спеціальну ємність реактора установки завантажуються тверді відходи. Запуск відбувається за допомогою природного газу, але через півгодини в роботу включається пальник допалювання піролізного газу і природний газ відключається", - коментує технологію Людмила Маркіна і додає, що при температурі 600 градусів у реакторі відбувається плавка сировини без доступу атмосферного кисню. Потім продукти плавлення надходять в багатоконтурну циркуляційну систему, де за певних температурних режимів відбувається конденсація токсичних компонентів.

 Дослідження показали, що в цій установці руйнуються всі основні високомолекулярні токсичні компоненти, які можуть утворюватися при піролізі (включаючи діоксини). Отримана в результаті переробки рідина за своїми характеристиками дуже близька до дизельного палива марки Л-2. Це підтверджено аналізами. Більш того, експерименти із заправки цим паливом легкового автомобіля "Тойота"показали, що двигун на різних режимах працював стабільно.

За словами Л. Маркіної, після охолодження реактора з нього витягується твердий залишок "пірокарбон". Дослідження підтвердили його абсолютну безпеку з точки зору екології. Більше того, була доведена доцільність використання цієї речовини в металургійній промисловості і в фільтрах з очищення стічних вод. Крім того, за хімічним складом воно ідентичне вугіллю донецького басейну і його можна спалювати для отримання теплової енергії.

 І технологія БЦП, і сама установка мають повний пакет документації з екологічної безпеки. Установка вже зараз може бути використана для утилізації невеликих партій твердих органічних відходів при обслуговуванні об'єктів соціальної інфраструктури: турбаз, лікарень та ін. УП-14 має невеликі габарити, достатньо компактна і за одне завантаження здатна виготовити 3,5 л палива, переробивши 5 кілограмів відходів.

 "Основна мета УП-14 - вирішення екологічних завдань. А ось для отримання палива в економічно обгрунтованих масштабах на її базі доцільно побудувати більш потужну", - стверджують автори проекту. Економічний ефект досягається при використанні установок, здатних переробляти кілька десятків тонн сировини на добу при безперервному режимі. Конструкторська документація і економічні розрахунки для такого варіанту установки фахівцями Нука вже виконані.

 Розробкою миколаївських учених цікавляться потенційні замовники. Комплект технічної документації установки БЦП/МІО-130 з утилізації інфікованих медичних відходів придбаний Київським інститутом геохімії навколишнього середовища. До нововведенню виявляли інтерес і поляки. На замовлення міста Вознесенська Миколаївської області розроблена технічна документація для будівництва сміттєпереробного заводу з використанням технології МЦП.

  Людмила Маркіна говорить, що при збільшенні кількості замовлень для їх виконання буде залучатися миколаївське ДП НВКГ "Зоря-Машпроект", оскільки воно має відповідне обладнання і досвід роботи з жароміцними матеріалами. Але для подальшого просування цих установок на ринок необхідна підтримка держави.

Переклад матеріалів з сайту http://www.ukrinform.ua/rus/order/?id=1052610

Категорія: Екологія | Додав: Касандра (15.06.2011)
Переглядів: 2710 | Коментарі: 2 | Теги: Екологія, Збереження ресурсів, Переробка відходів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Статті

Вхід на сайт

Погода

Пошук на сайті

Теги

Альтернативні джерела енергії Сонячні батареї Екологія Збереження ресурсів Економія Захист тварин хутро Забруднення Екологічні проблеми Глобальне потепління косметика Вандалізм браконьєрство Відсортовування сміття вода Переробка відходів Здоров'я Здорове харчування Жорстоке поводження з тваринами земля

Закладки

Статистика