Головна » Статті » Екологія

Так звана "економія води"

В середньому одна людина в день використовує по дому близько 150 л. питної води. А насправді для пиття та куховарення ми застосовуємо лише 3-4% цієї кількості. Більшість води витрачається у ванній кімнаті та туалеті. Тому саме тут можна досягти суттєвої економії води. Понадмірне, а часто просто таки марнотратне використання теплої чи гарячої води сприяє додатковому витрачанню енергії та коштів. Проте це означає, що варто економити на питті. Навпаки рекомедується споживати щодня не менше 2,5 л рідини.

Для економії води рекомендують кілька різноманітних дієвих способів - це і заміна старих кранів, і встановлення зливних бачків із двома клавішами, і надавати перевагу душу, а не прийому ванни, але  деколи стикаєшся з такими проблемами, перед якими просто опускаються руки. 

Мабуть мене зрозуміють практично усі львів'яни - вода тут - це наша небесна кара. Люди вже давно змирилися з тим, що розлучатися з "тазіками" для набору води не можна, навіть якщо обіцяють цілодобове водопостачання. Крім того, це дозволяє реально подивитися на стан води - ржавчину, яка осідає на дні та наліт на краєчках посудини, в якій знаходиться вода, а отже або користуватися водою з якихось джерел для приготування їжі і пиття, або купувати бутильовану воду. Але деколи усвідомлюєш, що у Львові, коли живеш у багатоповерховому будинку, економити воду практично нереально, навіть якщо поміняні крани і все інше. 

Особисто зіткнулася з такою проблемою: вмикаю воду - лише глухе шипіння. Дзвоню в аврійну службу - повідомляють, що нічого суттєвого не трапилося, просто "Львівводоканал" вирішили відімкнути воду (це ж монополіст - усе місто від нього залежить, а отже можна собі дозволяти все, що заманеться). Через годину воду ввімкнули, про що засвідчило гудіння труб, яке ніби звучало як попередження про наближення взриву гейзера. Але яка це була вода......з крану текла просто-таки ржава маса. Про яке-небудь застосування такого блага цивілізації не варто було й думати. Таку воду просто заборонено пити, але крім того, її неможливо використовувати навіть в технічних цілях. А отже, залишається лише два варіанти: або спускати її до більш-менш прозорого вигляду, або чекати доки це зроблять сусіди. Оскільки майже всі поставили лічильники (більше заради економії грошей, а не води звичайно), то цього напевно потрібно було б чекати вічність (як показує досвід), отже, довелося зливати воду в "тазік" і потім використовувати цю воду для зливу у вбиральні. Але далеко не всі так будуть робити... 

То про яку економію в місті ми може говорити , коли люди майже кожного тижня стикаються з такою якістю води і просто змушені витрачати її намарне,щоб потім використовувати хоча б для миття посуду і тому подібного. 

А особливо вартими уваги є ремонтні роботи, які проводяться для лагодження несправності наших труб. Не раз, бувало, проривало труби і........і все. Вода могла текти днями, люди розривали телефони повідомляючи про поломку, але нікого це не цікавило.  Потім все ж приїжджала машина, длубали асфальт, розривали землю, начебто все  справляли, запорпували (саме так, бо ніхто нічого не асфальтував, на тому місці утворювалося болотяне місиво і не можливо було ходити)  і їхали, щоб повернутися через місяць на те саме місце і повторити в такому самому порядку всі свої дії. А потім ще через місяць... Говорять, що під час такого ремонту ніхто не міняє несправні труби, в них затикають дерев'яні кілочки і все - ремонт закінчено, користуйтеся шановні львів'яни. 

Риба псується з голови. Якщо нашій владі байдуже, що вода - це вичерпний ресурс, то вона нічого і не робитиме для його збереження, лише намагатиметься нажитися, враховуючи його безкоштовність. І навіть якщо такими ганебними способами. 

Категорія: Екологія | Додав: Касандра (14.06.2011)
Переглядів: 996 | Теги: вода, Економія, Екологія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Статті

Вхід на сайт

Погода

Пошук на сайті

Теги

Альтернативні джерела енергії Сонячні батареї Екологія Збереження ресурсів Економія Захист тварин хутро Забруднення Екологічні проблеми Глобальне потепління косметика Вандалізм браконьєрство Відсортовування сміття вода Переробка відходів Здоров'я Здорове харчування Жорстоке поводження з тваринами земля

Закладки

Статистика