Головна » Статті » Захист тварин

Краса вимагає жертв?..

Перед випуском у продаж всі креми, шампуні і пральні порошки перевіряють на здатність подразнювати шкірні покриви і слизові оболонки людини, а також на загальну токсичність, мутагенну і канцерогенну дію.

Перевіряють їх на тваринах.
Способи тестування на тваринах – це готовий матеріал для фільмів жахів.
Офіційно затверджених (свого роду Держстандарт) тестів існує декілька. Всі вони проводяться без якої-небудь анестезії.

1) Найпоширеніший тест – тест Драйзе, який визначає здатність речовини подразнювати слизові. Його проводять на кроликах, оскільки ці тварини не можуть виділяти сльози. Кролики фіксуються в спеціальних станках, потім їм в око крапають речовину (наприклад, всіма улюблений «Fairy»), і далі спостерігається подразнення рогівки ока до повного її відмирання. Часу на це йде від одного до трьох тижнів. Весь цей час кролик знаходиться у станку, що не дозволяє йому рухатися, щоб не терти око лапою. Часто тварина ламає собі хребет, намагаючись вибратися.

2) На пацюках і морських свинках тестують загальну токсичність речовин. Фізіологія цих тварин така, що в них немає здатності до блювання. Їм вводять у шлунок через зонд миючий чи косметичний засіб і чекають, поки певний відсоток тварин не загине.


3)Тести на подразнення шкіри проводяться на будь-яких тваринах - мишах, морських свинках, кроликах, а інколи на кішках і собаках. Їм голять шерсть, знімають шкіру і втирають в рану тестуючу речовину. На порошку "Комет" написано "користуватися в рукавичках", тому що він викликає подразнення рук. Просте подразнення шкіри рук викликає біль і неприємні відчуття. А уявляєте собі, що відчувають кролики, морські свинки, собаки, кішки, коли їм знімають шкіру і втирають в рани цей самий "Комет"? Пригадаймо своє дитинство: як ми плакали, коли падали на асфальт і розбивали коліна. Тільки Вам. як і мені, ніхто не втирав в рани засіб для миття сантехніки.



4)Тест «ЛД-50» (летальна доза) – на токсичність. Він проводиться так: тварин поміщають у камери, в які накачана дуже сильна концентрація випаровувань випробовуваного продукту. Найчастіше використовують маленьких цуценят і кошенят. Тваринам дають декілька різних доз хімікату доти, доки не досягається така доза, від якої половина тварин гине.

Альтернатива є
Проте виникає логічне заперечення: не можна ж взагалі нічого не перевіряти, а відразу продавати людям, не думаючи про наслідки. Безумовно, це так. Але…
1) про багато речовин вже все досконально відомо, і немає ніякої необхідності знову й знову мучити тварин;
2) розроблено комп'ютерні програми, які дозволяють більш надійно розрахувати небезпеку тієї чи іншої речовини залежно від її концентрації чи в сукупності з іншими речовинами;
3) існують нові прогресивні методи тестування: з використанням штучно вирощених клітин і тканин. Згаданий вище тест Драйзе можна проводити на мембрані простого курячого яйця.
Ще один аспект проблеми: час від часу зустрічаються факти, які показують, що протестована на тваринах продукція може виявитися смертельно небезпечною для людини. Став уже класичним приклад – препарат талідомід, покликаний зменшити токсикоз у вагітних. В 1956-1957 роках багато майбутніх мам приймали його, а у результаті народжені в них діти страждали від відсутності кінцівок; хоча в дитинчат пацюків, на яких талідомід тестувався, всі лапки були на місці.

На жаль, безліч компаній усе ще тестують свою продукцію на тваринах. Найжорстокіші досліди проводить Procter & Gamble.
У світі сотні компаній перейшли на сучасні гуманні способи тестування препаратів. На їхній продукції часто стоїть значок «Not tested on animals» (знак – кролик). Якщо Ви купуєте продукцію цих фірм, Ви говорите «Так» сучасним, гуманним і більш надійним дослідам!

БІЛИЙ СПИСОК: (ПРОДУКЦІЯ НА ТВАРИНАХ НЕ ТЕСТУЄТЬСЯ)
Amway
Aroma Vital
Avon
Astera (зубна паста)
E (побутова хімія)
Eveline
Frosh
Green Mama (російська косметична компанія)
Herbina
Lush
Mary Kaу
Nivea
Oriflame
Pacо Rabbane
Revlon
Silca (зубна паста)
T-zone
Wella
Yves Rocher
(список неповний, вибрані компанії, що зустрічаються на вітчизняному ринку)

ЧОРНИЙ СПИСОК: (КОМПАНІЇ, ЯКІ ТЕСТУЮТЬ ПРОДУКЦІЮ НА ТВАРИНАХ):
L’Oreal і її бренди: Vichy, Maybelline, Garnier та ін.
Gillette і її бренди: Oral-B, Duracell, Braun та ін.
Reckitt-Benckiser і бренди: Veet, Cillit, Vanish, Calgon, Dosia та ін.

Procter & Gamble з брендами:
Max Factor
Pantene, Head&Shoulders, Wash&Go
Pampers
Always / Alldays, Tampax
Old Spice
Blend-а-Med
Camay, Safeguard
Асі, Comet, Lenor, Fairy
Tide, Ariel
Schick (засоби для гоління)
Johnson & Johnson і його бренди:
Clean&Clear, Neutrogena, Carefree, O.B. і т.д.

Unilever з брендами:
Dove, Rexona, Timotei, Sunsilk, Clear VitABE, Axe, Domestos

Colgate-Palmolive і бренди:
Colgate, Palmolive, Lady Speed Stick, Mennen, Ajax та ін.
Aquafresh, Sensodyne та ін.

S.C. Johnson і бренди: Glade, Oust, OFF, Raid, Pronto
Туалетне каченя
Містер Мускул
Червона лінія
Білоруська косметика
Категорія: Захист тварин | Додав: Касандра (09.06.2011)
Переглядів: 3230 | Теги: Захист тварин, косметика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Статті

Вхід на сайт

Погода

Пошук на сайті

Теги

Альтернативні джерела енергії Сонячні батареї Екологія Збереження ресурсів Економія Захист тварин хутро Забруднення Екологічні проблеми Глобальне потепління косметика Вандалізм браконьєрство Відсортовування сміття вода Переробка відходів Здоров'я Здорове харчування Жорстоке поводження з тваринами земля

Закладки

Статистика