Головна » Статті » Захист тварин

Відверто про вбивства тюленів
Днями орендовані кораблі архангельського Тралфлот «Краснознаменськ» і «Капітан Орлов» для перевезення шкур тюленів повернулися додому. Один із моряків, який вперше побував на звіробійні, поділився з нами побаченим.

- Передбачалося, що місяць будемо заготовляти шкури, але сильний вітер і льодові затори завадили. При підході до Кандалакшскої затоки ми постійно потрапляли в льодовий полон і, якщо б не допомога криголама «Діксон», то могли б і не прорватися до лежбища тюленів.
Звіра було багато, але брали тільки підлітків - сірку.

Дурненький, видно, через свій вік звір. Корабель йде - ні, щоб у воду пірнути з крижини, так, навпаки, відповзають далі. Дорослих тих фіг наздоженеш - відразу у воду.

Шкури дорослих особин за якістю, як я зрозумів з розмов колгоспників-заготівельників, не підходять - нагадують поорану «розрізами» гуму.

Вбивали баграми в ніс. Але вони дуже живучі: б'ють-б'ють, а все одно ворушаться. Крім того, стріляли з карабінів, щоб не відповзали далеко, а то довелося б довго збирати туші. Спочатку підтаскували до кораблів, чіпляючи багром за горлянку або на брезенті, потім з'явилися мотосани ...

Обробляли туші на палубі. Шкуру знімають, а з-під неї пар валить, як-ніби душа вилітає. Один раз живий ще тюлень виліз з купи убитих і спробував перевалитися через борт, так його тут і добили баграми. Або колгоспник починає розпорювати черево, а тюлень виявляється ще живий. Але мужика це спочатку не збентежило, але потім, мабуть, жалість прокинулася і він тицьнув пару раз в область серця, але тюлень продовжував смикатися. Тоді заготівельник відтягнув сірку в бік вмирати, а сам зайнявся другою тушею.

М'яса не брали - викидали. Та там і брати нічого: один скелет виходить, злегка обтягнутий м'язами. Видимість одна, що багато м'яса. У нас деякі серце готували: я пробував - не дуже сподобалося: рибою віддає. Вся звіробойна заради шкур з трьома-чотирма сантиметрами жиру на них.

Хто з наших хотів підзаробити - допомагали очищати шкури від крові, щоб не запеклася. Прямо на палубі щітками і швабрами чистили, а потім зі шлангів водою поливали. Ріки крові за борт стікали. Потім шкури залишали відмокати на ніч у басейні, спорудженому з брезенту, натягнутого на дерев'яний каркас. Пообіцяли заплатити 180 рублів за годину такої роботи.

Потім всі шкури вивантажували в трюм. Я один раз брав участь в цьому. Дуже клопітна робота. Шкури непідйомні - кілограмів по двадцять кожна. У трюмі їх укладали шарами. Ходили по дошках, кинутим на штабелі шкур. Несеш, а сам гойдаєшся, адже під дошкою «желе». Оступишся - провалюєшся в цю жирову сльоту. Таке враження, що в болото потрапив. Я весь вимок. Собача робота!

За моїми підрахунками, ми заготовили тисячі чотири шкур. Колгоспники кажуть, що на заробіток від продажу можна рік протягнути.
-------------------------------------------------- -----
29/04/2008
Категорія: Захист тварин | Додав: Касандра (09.06.2011)
Переглядів: 1028 | Теги: хутро, Захист тварин | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Статті

Вхід на сайт

Погода

Пошук на сайті

Теги

Альтернативні джерела енергії Сонячні батареї Екологія Збереження ресурсів Економія Захист тварин хутро Забруднення Екологічні проблеми Глобальне потепління косметика Вандалізм браконьєрство Відсортовування сміття вода Переробка відходів Здоров'я Здорове харчування Жорстоке поводження з тваринами земля

Закладки

Статистика